Wyłowione z Sieci - Gry PC
Wyłowione z Sieci - Gry PC
odwiedź forum
SS-NG #35 pożegnalny 2005
3


Kuba "kYuba" Bujakowski
  GUILD WARS MA MILION GRACZY


Wydana przez Ncsoft na terenie obydwu Ameryk i Europy gra MMORPG pod tytułem GUILD WARS dorobiła się już miliona subskrybentów. Tylu pozyskanych graczy w ciągu pięciu miesięcy firma zamierza uczcić wydając zapowiedzianą właśnie specjalną edycję GW.
Premiera GUILD WARS Special Edition odbędzie się na naszym kontynencie 21 października. Zawierać będzie książkę z artami (72 strony), mapę świata, a także książkę opisującą tło fabuły. Sama gra zawierać będzie w nowej wersji dodatkowe 30 minut muzyki oraz unikalne przedmioty i umiejętności do zdobycia.
ArenaNet zapowiedziało przy okazji, że niebawem planowane jest wprowadzenie GW na tereny Japonii i Taiwanu.
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wpl)


  HALF-LIFE 2: LOST COAST

  DODATEK DO H-L2, A KARTY GRAFICZNE


Ostatnimi czasy Valve wręcz nie przestaje zasypywać nas nowymi informacjami i screenami z planowanego dodatku do HALF-LIFE 2, czyli THE LOST COAST. Ostatnio postanowili wrzucić (a dokładniej serwis Bit-Tech) małe info na temat wymagań graficznych samej gry. Otóż, jak wynika z przeprowadzonych przez B-T benchmarków, gra będzie posiadała kolosalne wymagania sprzętowe. Najsłabszą kartą, na której będzie się dało grać ma być Radeon 9600 lub GeForceFX 5900. W średnich szczegółach i rozdzielczości 800x600 będziemy mogli pograć na Radeon’ach X700 i GeForce’ach 6600. Gra natomiast, w pełni rozwnie skrzydła dopiero przy Radkach X800 i GF 6900. Czyżby nadszedł czas na jesienne zakupy?

  QUAKE 4 NA WORLD SERIES 2006


Cyberathlete Professional League ogłosiła, iż czwarta część serii QUAKE będzie główną grą, w jakiej uczestnicy przyszłorocznych zawodów World Series prowadzić będą pojedynki jeden na jednego. Światowa premiera najnowszego tytułu wyprodukowanego przez Raven, pod bacznym nadzorem ludzi z id Software, nastąpi już jedenastego października - w Polsce będziemy mogli w nią zagrać w listopadzie.
Pierwszy turniej kwalifikacyjny CPL odbędzie się już pod koniec tego roku w Dallas. W dniach od 14 do 18 grudnia będzie tam miała miejsce impreza pod nazwą CPL Winter Event 2005. Wszyscy chętni będą mieli więc niewiele czasu, aby zapoznać się z najnowszą odsłoną legendarnej serii strzelanin. Warto przypomnieć, że do tej pory CPL nie pominęło żadnej gry z serii QUAKE w swoich zawodach – poczynając od wydanej w 1997 pierwszej części, na QUAKE 3: ARENA kończąc.
Źródło: Gry-OnLine.pl

  FIFA 94 w FIFA 06!!


Mamy dla Was sensacyjną informację. Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że w grze FIFA 06 będzie można zagrać w jedną z poprzednich części serii, mianowicie FIFA 94. Electronic Arts przygotowało taką małą niespodziankę w związku z 10-leciem istnienia serii na międzynarodowych rynkach.

Ze swej strony dodam, iż FIFA 06 na polskim rynku ukaże się już 30 września tego roku i dostępna będzie na komputery osobiste oraz konsole.
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wpl)  GUILD WARS


  „OCENZUROWANE” GTA: SAN ANDREAS NA PC JUŻ NIEDŁUGO


Do rynkowej sprzedaży trafiło drugie wydanie gry Grand Theft Auto: San Andreas. Program pozbawiony został kodu odpowiedzialnego za seksualne mini-gry, jakie odblokowywała modyfikacja Hot Coffee, dzięki czemu nowa edycja została oznaczona kategorią wiekową M (od 17 lat).
Póki co, „nowe-stare” GRAND THEFT AUTO: SAN ANDREAS dostępne jest wyłącznie na konsolę Microsoft Xbox. Produkt można nabyć m.in. na stronach sklepu GameStop, który po wcześniejszej zmianie kategorii gry z M (dozwolone od lat 17) na AO (tylko dla dorosłych) wycofał wszystkie pudełka z grą ze swojej oferty (polityka sprzedawcy nie przewiduje bowiem rozprowadzania programów z najwyższą kategorią wiekową).
Jeżeli zaś chodzi o GTA: SAN ANDREAS v2 na PC, to GameStop podaje na swoich stronach 19 września jako datę premiery „ocenzurowanej” wersji.
Zachodni gracze mogą teraz spokojnie wrócić do wirtualnych kradzieży samochodów, zabijania przechodniów i policjantów czy strzelanin z konkurencyjnymi gangami. Ciekawe komu tak naprawdę było potrzebne to całe zamieszanie z Hot Coffee?
Źródło: Gry-OnLine.pl


  QUAKE 4

  JOHN ROMERO WRACA DO GRY


Żywa legenda gier komputerowych, John Romero, staje z powrotem na nogi po niedawnym zwolnieniu z Midway Games oraz wydanej kilka lat temu niezwykle nieudanej DAIKATANY. Po stracie pracy jakiś czas temu John wyruszył na podróż po świecie z wybranką swojego serca. Teraz nabrał sił, wraca i zakłada nową firmę produkującą gry!

Romero jest jednym z założycieli nowego studia, którego nazwa nie jest jeszcze znana. Projekt do którego produkcji John i spółka się przymierzają także zostaje owiany tajemnicą. Jak widać, w nowince wiele jest niewiadomych, jednak najważniejszy fakt jest jasny jak słońce – Romero powraca!
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wpl)

  PRZEJĘCIE UBISOFTU PRZEZ EA WCIĄŻ MOŻLIWE


O sprawie przejęcia korporacji wydawniczej UbiSoft przez branżowego giganta, koncern Electronic Arts, pisaliśmy już wielokrotnie. W sprawę wmieszał się nawet francuski rząd, jednak od dłuższego czasu nie było słychać żadnych wieści w tej sprawie. Kolejną rewelację przyniósł niedawny wywiad z prezesem UbiSoftu, Yvesem Guillemotem.
W czasie rozmowy z dziennikarzami francuskiej gazety Les Echos, pan Guillemot przyznał, że przejęcie UbiSoftu w obecnej sytuacji - gdy za firmą stoi silna pozycja rynkowa i akcjonariusze gotowi walczyć o swoje - wydaje się być mało realne. Jednak patrząc na wszystko z drugiej strony (czyt. gdyby Electronic Arts zaoferowało przyzwoitą (odpowiednio wysoką) cenę, a udziałowcy francuskiej korporacji i jej pracownicy mieliby z przejęcia firmy realne korzyści), to wtedy taka propozycja z pewnością zostałaby rozważona.
Do tej pory Yves Guillemot był zdecydowanym przeciwnikiem przejęcia swojej firmy przez Electronic Arts, namawiał nawet udziałowców, żeby pod żadnym pozorem nie sprzedawali akcji. Teraz okazało się, iż sprawa zależy (tylko i wyłącznie) od zaproponowanej ceny. Dla dobra przedsiębiorstwa oraz udziałowców, za duże pieniądze, można przecież zrobić wszystko :>
„Elektronicy” na tę wypowiedź nie zareagowali (bo i po co), za to cena akcji UbiSoftu na giełdzie niespodziewanie wzrosła o 1,66 USD. To chyba wyjaśnia, dla czyich potrzeb został przeprowadzony ten wywiad.
Źródło: dobry adwokat alimenty lodz

  NEED FOR SPEED: MW RÓWNIEŻ W EDYCJI KOLEKCJONERSKIEJ


Dziesięć lat temu użytkownicy komputerów osobistych klasy PC po raz pierwszy zagrali w NEED FOR SPEED, czyli debiutancką odsłonę serii wirtualnych samochodowych wyścigów, która obecnie zalicza się do grona najsilniejszych elektroniczno-rozrywkowych marek. Z okazji jubileuszu wspomnianego cyklu firma Electronic Arts przygotowuje pewien prezent dla fanów.
Za dwa miesiące ma się rozpocząć dystrybucja nowej części „Potrzeby Prędkości”, noszącej podtytuł Most Wanted i szykowanej z myślą o wielu rozmaitych platformach (m.in. PC oraz Xbox 360 i GameCube). Do sklepów trafi nie tylko standardowa wersja niniejszej gry, lecz również specjalna edycja kolekcjonerska, nazwana Black Edition.
„Czarny” wariant produktu dostępny będzie wyłącznie dla właścicieli komputerów, a także konsol PlayStation 2 i Xbox. Developerzy zaimplementują w nim kilka ekskluzywnych modeli samochodów, bonusowe typy wyścigów etc. Ludzie z EA dołączą do całości dodatkową płytę DVD, zawierającą np. zakulisowe materiały z Josie Maran w roli głównej
Źródło: Gry-OnLine.pl

  TOP 10 W USA


Jak co miesiąc mamy dla was notowanie 10 najchętniej kupowanych gier za ocenem, w minionym miesiącu. Enjoy!
1. Battlefield 2 (Electronic Arts)
2. World of WarCraft (Vivendi Universal)
3. Guild Wars (NCSoft)
4. Half-Life 2 (Vivendi Universal)
5.Dungeon Siege 2 (Microsoft)
6. The Sims 2 (Electronic Arts)
7. The Sims Deluxe (Electronic Arts)
8. Madden NFL 06 (Electronic Arts)
9. The Sims 2: University (Electronic Arts)
10. RollerCoaster Tycoon 3 (Atari)

  NOWE ZDJĘCIA Z FILMU DOOM


Serwis DarkHorizon, udostępnił w sieci 10 nowych obrazków z nadchodzącego wielkimi krokami filmu DOOM. Zdjęcia, możecie znaleźć pod tym linkiem: http://www.darkhorizons.com/2005/doom.php - naprawdę warto obejrzeć.

  ANARCHY ONLINE ZA DARMO PRZEZ KOLEJNY ROK


Oferta firmy FunCom polegająca na udostępnieniu całkowicie za darmo gry MMO Anarchy Online miała wygasnąć 15 stycznia 2006 roku. Miała, gdyż wczoraj twórcy programu zdecydowali się po raz kolejny przedłużyć promocję – znów o dwanaście miesięcy.
Oznacza to, że Anarchy Online będzie dostępna bez żadnych opłat co najmniej do 15 stycznia 2007 roku. Oferta skierowana jest tylko do nowych użytkowników gry. Trond Arne Aas – prezes firmy FunCom – podkreśla, że inicjatywa jest wielkim sukcesem. W przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy z promocji skorzystało ponad 400 tysięcy osób i tylko kilka gier MMO na rynku może pochwalić się podobnym przyrostem nowych użytkowników. Wszyscy zainteresowani, którzy dotąd nie mieli okazji wypróbować ANARCHY ONLINE, powinni czym prędzej udać się pod ten adres i ściągnąć klienta programu.
Źródło: Gry-OnLine.pl
Wyłowione z Sieci - Gry PC
odwiedź forum
SS-NG #35 pożegnalny 2005
3