Zapowiedź - Bone: Out From Boneville
Zapowiedź - Bone: Out From Boneville
odwiedź forum
SS-NG #35 pożegnalny 2005
11


Kamil "RioT" Świątek
PRODUCENT: Telltale Games  WYDAWCA: Telltale Games  GATUNEK: Przygodówka  WWW
    Mam zaszczyt przedstawić wam trzech kuzynów Fone Bone, Phoney Bone i Smiley Bone, bohaterów nowej gry przygodowej BONE: OUT FROM BONEVILLE.
Mówią Ci coś tytuły: GRIM FANDANGO, ESCAPE FROM MONKEY ISLAND, FULL THROTTLE? Jeśli nie, to i tak spróbuj zagrać w tą grę, a nóż spodobają Ci się przygodówki i sięgniesz po którąś z tych wymienionych wcześniej.. W innym przypadku zapewne jesteś wielbicielem przygodówek i wiadomość o tym, że anulowano prace nad grą SAM AND MAX: FREELANCE POLICE Cię zaniepokoiła i zmartwiła. Mam jednak dla Ciebie drogi fanie przygodówek dobrą wiadomość, oto powstaje coś co na pewno choć na chwilę przykuje Cię do komputera.


  Ucieczka przed robactwem

Firma Telltale Games, której pracownicy to dawni twórcy z LucasArts, tym razem serwują nam grę opartą na twórczości Jeffa Smitha. W tej przygodówce opartej na zasadzie point & click z elementami zręcznościowymi przyjdzie nam się wcielić się w postać jednego z trzech kuzynów, którzy zagubili się z dala od rodzinnej wioski, a następnie zostali rozłączeni przez serie różnych zdarzeń. Naszym zadaniem będzie odnalezienie się i powrót do domu. W czasie gry spotkamy mnóstwo różnych postaci – zarówno dobrych, jak i złych, takich które będą chciały nam pomóc, jak i takich, które będą chciały nas sprowadzić na manowce. Rozległy trójwymiarowy świat gry z bardzo dużymi możliwościami ingerencji to kolejny mocny punkt zapowiadanego tytułu.


  Ech... Taki kawał drogi przede mną

W grze znajdzie się także bardzo duża dawka humoru, dzięki czemu nie będzie to kolejny nudny tytuł. Jeśli chodzi o elementy zręcznościowe, to ich jak już pisałem także nie zabraknie. Będziemy uciekali na przykład przed chmurą jakichś owadów, nasz bohater będzie podążał za ruchami naszej myszy, a w chwili kliknięcia będzie przeskakiwał kamienie. Elementy zręcznościowe zostaną do gry włączone w formie, popularnych w ostatnich czasach, mini-gierek. Co do wersji językowych, to jedyne co może być, to wersje kinowe – to jedyne co można przeczytać na oficjalnym forum Telltale Games.
Dodatkowo bardzo ciekawie zostanie rozwiązana forma dystrybucji, mianowicie BONE będzie rozprowadzane w Internecie za pomocą systemu Telltale Now!, zbliżonego do znanego z HALF LIFE 2 systemu STEAM. Oznacza to, ze nie zarobi na tym żaden dystrybutor, ponieważ grę będzie się kupowało w internecie i ściągało na dysk swego komputera, pomijając koszta dystrybucji. Co do ceny to została ona ustalona na poziomie 19.99$. Nawet jak na polskie realia nie będzie to w przeliczeniu wygórowana kwota.


  MMM... jedzonko

A teraz kilka słów o wymaganiach sprzętowych. Owe wymagania nie są nazbyt wygórowane jak na nową grę oparta na silniku 3D. Powinna ona ruszyć już na komputerach wyposażonych w procesor klasy P3 800 Mhz wyposażonych nawet w Rivę TNT, na dysku będzie ona zajmowała około 134 MB. Jednak do dobrego działania dobrze mieć procesor 1,5 Ghz, oraz jak na dzisiejsze czasy już niezbyt mocną kartę graficzną – będzie jej wystarczała karta z układem GeForce 2 lub Radeon 7200. Co do systemu, to mam złą wiadomość do użytkowników Windowsów 98 i Me, to nie będzie gra dla nich – wymaga bowiem Windowsa 2000 lub XP, oraz DirectX 8.1.


  Trzech kuzynów w komplecie

Podsumowując zapowiada się dobra rozrywka dla fanów przygodówek, ale z racji elementów zręcznościowych powinna się spodobać także innym graczom.

P.S W chwili gdy piszę ten tekst gra Bone właśnie pojawia się w sprzedaży.
P.P.S W chwili kończenia tekstu dobiegła mnie wiadomość, że jednak będzie kontynuacja gry SAM & MAX HIT THE ROAD, będzie ona tworzona właśnie przez Telltale Games. Czyżby powrót do łask przygodówek...
Zapowiedź - Bone: Out From Boneville
odwiedź forum
SS-NG #35 pożegnalny 2005
11