CIA - Star Zone - Pożegnania czas
CIA - Star Zone - Pożegnania czas
odwiedź forum
SS-NG #35 pożegnalny 2005
41


Wojciech "Keiran" Skitał
    Pamiętacie to? Nie dalej jak trzy lata temu, gdy SS-NG dopiero rozpoczynał swoją podróż, w zinie tym zagościły artykuły o świecie SW. Do dzisiaj nie wiem, czy ktoś to w ogóle czytał z zainteresowaniem, ale wydaje mi się, że w jakimś stopniu udało nam się wykonać kawałek niezłej roboty.
Dziękuje Pshemozzowi (z uporem godnym lepszej sprawy potrafił recenzować filmy i książki), dziękuje Pellaeonowi (przede wszystkim za to, że potrafił znaleźć tyle ciekawych informacji i przekazać je innym), dziękuje Sephirii (która jak pamiętacie potrafiła jak nikt inny pisać o Star Treku). To oni właśnie w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do tego, że Star Zone istniał.
W Star Zone sam stawiałem swoje pierwsze kroki w pisaniu, przez te prawie trzy lata sporo się nauczyłem, a doświadczenie tutaj nabyte starałem przenieść na inne działy. Wskutek braku czasu, a częściej tematu nie pisywałem tutaj tak często jak powinienem był. Jestem optymistą i wierzę, że jeszcze nie raz się spotkamy (to do Was, drodzy czytelnicy [Wiemy, wiemy :D - przyp. Veeroos]), nawet jeśli nie będzie to już SS-NG, to może gdzieś indziej, może nawet w innej formie.
Dzisiejszy odcinek jakiś taki mało fantastyczny, ale pewnie dlatego, że tak to już bywa z pożegnaniami. Dla pewnej przeciwwagi spróbuje więc może przybliżać Wam to co ostatnio w fantastycznym świecie się dzieje.
Jak na razie wygląda na to, że przynajmniej w USA fantastyka wraca do łask, to chyba efekt ogromnego sukcesu świetnych serii LOST (która jest tylko trochę związana z naszymi zainteresowaniami) oraz Battlestar Galactica (którą wszyscy fani SF obowiązkowo powinni obejrzeć). Teraz praktycznie każda stacja w USA będzie miała swój serial SF, na pewno kilka z nich będzie bardzo slabych, inne przeciętne, ale może część będzie co najmniej niezła. Uwagę radziłbym zwrócić na serial Threshold, bardzo polecany przez RioTa. Jest to ponoć niezła zabawa dla fanów X-Files i tym podobnych historii. Bardzo dobre recenzje zbiera też serial Rome, na który osobiście bardzo ostrze sobie pazurki. Może to nie fantastyka, bo jak sama nazwa wskazuje opowiada o starożytnym Rzymie, ale myślę, że wart jest zainteresowania z co najmniej dwóch powodów: wysokiego budżetu i ekipy, która wcześniej zrobiła np. Kompanię Braci.
No, a co nowego w naszych ulubionych serialach? Półmetka dobiegają Battlestar Galactica (drugi sezon), Stargate SG-1 (dziewiąty sezon) i Stargate Atlantis (drugi sezon).